szokerichard küldte be 2022. 02. 16., sze - 10:11 időpontban

Ismét élményszombatot hirdet a Bihari Múzeum!

Ha az egész heti rohanás után egy kis feltöltődés a cél, akkor a Bihari Múzeum ismét jó döntés lehet. Ez a szombat ugyanis a farsang jegyében fog telni.

A jó hangulat garantált, ebben, a Bihari Múzeum munkatársai mellett, Bagdi János bőrműves és Nagy Imre íjász, íjkészítő lesznek a segítségünkre.

A programban szerepel mesterségbemutató, bőrkarkötő és busóálarc készítés. A gyerekek számára továbbá lehetőség lesz beöltözni honfoglaláskori viseletbe, kipróbálhatják a pajzsokat és fakardokat.

Hír hosszabb szöveg
Mivel a farsang még nem a böjtölés ideje, így zsíroskenyér-tea party is várja az érdeklődőket.
Tartsanak velünk ezen az élményekkel teli szombaton, űzzük el együtt a telet!

Az esemény időpontja: 2022. február 26. (szombat)
Az esemény helyszíne: a Bihari Múzeum, előadóterme

Felhívjuk a figyelmet, hogy a múzeum egész területén a maszkviselés kötelező!

A program a TOP-1.2.1-15-HB1-2016-00010 - Nyeregre fel! Múltidéző túra a Berettyó mentén című tematikus útvonal – Berettyóújfalu, Bakonszeg, Zsáka települések építészeti, történelmi, irodalmi értékei, hagyományainak turisztikai célú fejlesztése című pályázatnak köszönhetően valósulhat meg.